Szukaj obiektu
Szukaj Szkolenia

Branża
Miasto
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


   Dodaj swój obiekt!
   Zapomniałem hasła
Konferencyjna Mapa Polski
Nasz FaceBook
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o nowościach na naszej stronie, wpisz w poniższe pole swój adres e-mail i kliknij Zapisz.
E-mail:
Dobre wieści dla europejskiego rynku podróży biznesowych.
InformacjeDobre wieści dla europejskiego rynku podróży biznesowych.
Na zlecenie forme Travelport zostało przeprowadzone badanie rynku a raport z niego wyraźnie wskazuje na ożywienie: znaczne wzrosty przy jednoczesnym zaostrzeniu polityk podróży służbowych przez firmy. Raport wskazuje także na zmiany w potrzebach i zachowaniu konsumentów.

Z pewnością utrzyma się trend ograniczania kosztów podróży służbowych, o czym świadczy restrykcyjne przestrzeganie procedur wyboru środków lokomocji o ograniczania podróży klasami typu premium przy jednoczesnym utrzymywaniu preferowanych dostawców.

Raport wykazał także coraz większą wagę rozwiązań online'owych w dokonywaniu rezerwacji podróży. Przewiduje się, że w 2013 r. i w latach kolejnych wzrośnie liczba rezerwacji dokonywanych za pomocą urządzeń mobilnych.

Trendy opisane przez raport są widoczne na rynku i mają odzwierciedlenie w jego zachowaniach, na przykład w zmianach sieci połączeń lotniczych, ograniczanych przez tradycyjnych przewoźników a rozszerzanych przez tanie linie lotnicze. Także kolej zwiększa swoje udziały w rynku przewozowym. W Europie kolej przejęła od przewoźników lotniczych 50% połączeń, których czas jest krótszy od 3,5 godziny.

Rynek podróży służbowych przedstawia się następująco:

 • 38,9 mld Euro wynosi wartość europejskiego sektora podróży służbowych, co oznacza blisko 4,4% wzrost

 • wzrost wartości europejskiego sektora turystycznego szacuje się na blisko 4% do poziomu 218 mld Euro


 • Szacuje się, że rynek podróży służbowych wzrośnie w 2013 r i 2014r o odpowiednio 16% i 13% a wartość rynku turystycznego wzrośnie do 230 mld Euro.
  lipiec 17 2013 07:50:09
    Przeczytaj całą wiadomość Drukuj
  Strona Główna | Szukaj | Mapa obiektów | Oferta | Regulamin | Kontakt | Zaloguj | Przypomnij hasło
  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2019   
  Włącz tłumaczenie:     Polish English German Spanish Czech Slovak French Portuguese Norwegian Dutch Russian Rumanian Italian Greek Danish Bulgarian Finnish Swedish Catalan Slovenian Serbian Lithuanian Croat Latvian Hebrew Hindi Filipino Arabic Ukrainian Vietnamese Chinese Japanese Korean