Szukaj obiektu
Szukaj Szkolenia

Branża
Miasto
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


   Dodaj swój obiekt!
   Zapomniałem hasła
Konferencyjna Mapa Polski
Nasz FaceBook
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o nowościach na naszej stronie, wpisz w poniższe pole swój adres e-mail i kliknij Zapisz.
E-mail:
Wi-Fi w cenie?
InformacjeDostęp do szybkiego internetu jest usługą wymaganą przez większość gości hotelowych. Pisaliśmy już we wcześniejszym artykule, że ponad 80% gości hotelowych uważa dostęp do Wi-Fi za standard i nie wyobraża sobie korzystania z obiektów nie oferujących tego typu usług.

Tymczasem hotelarze bardzo powoli dostosowują się do wymagań rynku. W Europie tylko 67% hoteli oferuje dostęp do Wi-Fi w cenie pokoju.
W pozostałych przypadkach za tę usługę należy płacić, i to tym więcej, im lepszy jest hotel.

Sytuacja w polskich hotelach przedstawia się nieco korzystniej, ponieważ 80% obiektów oferuje bezpłatny dostęp do internetu bezprzewodowego. Lepiej jest w Turcji (85%) oraz w Szwecji (82%).
Najbardziej niekorzystnie prezentują się hotele w Portugalii, gdzie jedynie 43,7% hoteli traktuje bezpłatne Wi-Fi jako standard i we Włoszech (53%).
Na podstawie badań portalu HRS można stwierdzić, że liczba hoteli z Wi-Fi maleje wraz z przemieszczaniem się na południe.

Równie zróżnicowane są ceny za dostęp do internetu. Najdrożej trzeba zapłacić w Czechach, bo średnio ok. 5,1 Euro za godzinę natomiast najmniej na Litwie (0,52 Euro) i w Bułgarii (0,67 Euro).
Polska plasuje się w środku stawki z średnio 2,75 Euro za godzinę.

Miejmy nadzieję, że doczekamy się darmowego dostępu to Wi-Fi we wszystkich hotelach ...
kwiecień 23 2013 09:47:40
  Przeczytaj całą wiadomość Drukuj
Strona Główna | Szukaj | Mapa obiektów | Oferta | Regulamin | Kontakt | Zaloguj | Przypomnij hasło
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2019   
Włącz tłumaczenie:     Polish English German Spanish Czech Slovak French Portuguese Norwegian Dutch Russian Rumanian Italian Greek Danish Bulgarian Finnish Swedish Catalan Slovenian Serbian Lithuanian Croat Latvian Hebrew Hindi Filipino Arabic Ukrainian Vietnamese Chinese Japanese Korean